Bir Bağlantıyı “Düşük” veya “Yüksek” Kaliteli Yapan Nedir?

Tüm geri bağlantılar eşit olarak oluşturulmaz. Bağlantı kalitesi, bağlantıya dayalı cezalar ve Google ceza kurtarma hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

SEO ile ilgili birkaç makale okuyun ve neredeyse kesinlikle "kaliteli bağlantılar oluşturun" ifadesiyle karşılaşacaksınız.

Çok kullanılır.

Öncelikle, bu ifade yanlıştır.

Çünkü SEO uzmanlarının bunu “ yüksek kaliteli bağlantılar oluşturmak” derken aslında kastettikleri şey .

Bu da birkaç soruyu gündeme getiriyor:

Bir bağlantıyı "yüksek kaliteli" ve diğerini "düşük kaliteli" yapan nedir?

Düşük kaliteli bağlantılar SEO için neden kötü?

Bir bağlantıyı "yüksek" veya "düşük" kaliteli yapan şeyin ne olduğunu bulmak için, Google'ın bu konuda ne söylediğini görelim.


Kalite Yönergelerinin “ bağlantı şemaları ” bölümünün ilk paragrafı şunları belirtir:

PageRank'i veya bir sitenin Google arama sonuçlarındaki sıralamasını değiştirmeyi amaçlayan herhangi bir bağlantı, bir bağlantı şemasının parçası ve Google'ın Web Yöneticisi Yönergeleri'nin ihlali olarak kabul edilebilir. Bu, sitenize verilen bağlantıları veya sitenizden giden bağlantıları manipüle eden her türlü davranışı içerir.


İlk bakışta bu biraz korkutucu görünüyor.


Arama sıralamanızı yükseltmek amacıyla bir bağlantı oluşturduğunuzda, onların yönergelerini ihlal ediyorsunuz gibi görünüyor.


Ancak ilk cümlede, bu paragrafın gerçekte nasıl yorumlanması gerektiği konusunda büyük fark yaratan bir anahtar kelime var. Fark edebiliyor musun?


“ Mayıs ” kelimesidir .


Google, “ bir bağlantı şemasının parçası olarak kabul edilir ” demez . “ Bir bağlantı şemasının parçası olarak kabul edilebilir ” diyorlar .


Bu onlara (ve biz SEO'lara) biraz kıpırdama odası verir.Ve aktif bir bağlantı kurma kampanyasının ölçeğin yüksek veya düşük kaliteli sonuna mı denk geldiğini belirleyen bu kıpırdatma odasıdır .


Diğer sitelerin sizinkine yüksek kaliteli, alakalı bağlantılar oluşturmasını sağlamanın en iyi yolu, İnternet topluluğunda doğal olarak popülerlik kazanabilecek benzersiz, alakalı içerik oluşturmaktır. İyi içerik oluşturmak karşılığını verir: Bağlantılar genellikle seçime göre verilen editoryal oylardır ve sahip olduğunuz daha faydalı içerik, bir başkasının o içeriği okuyucuları için değerli bulma ve ona bağlantı verme şansı o kadar yüksek olur. adana seo ajansı


Bu bölümden önemli çıkarımlar:


Google, yüksek kaliteli, popüler içerik oluşturmanızı istiyor

Bu içeriğe herhangi bir bağlantının editoryal olarak verilmesini istiyorlar

Bu nedenle, bir dizi siyah şapka SEO'sunu üzme riski altında, aşırı basitleştirilmiş bir bağlantı kalitesi tanımına ulaşabiliriz:


Bağlantı veren site tarafından editoryal olarak kontrol edilen bağlantılar = iyi (yüksek kalite)

Editoryal kontrol olmadan otomatik olarak oluşturulan bağlantılar = kötü (düşük kalite)

Ama dediğim gibi, bu aşırı basitleştirilmiş.


Bu kesinlikle iyi bir başlangıç, ancak gerçek biraz daha karmaşık.


Her şey “editoryal kontrol”ü nasıl tanımladığınıza bağlıdır.


Her “Editör Amaçlı Olmayan” Bağlantı Kötü Bir Bağlantı Değildir

Tanımımızı daha da karmaşık hale getirmek için, her "editoryal olmayan" bağlantı kötü bir bağlantı değildir.


Örneğin sosyal medya profillerinizden sitenize bağlantı vermek size herhangi bir zarar vermeyecektir

Ayrıca içeriğinizi bir video/slayt paylaşımı (bağlantılı) olarak yeniden kullanmak veya bir yetkili sitede yayınlamak da değildir.


Peki bu bağlantılar neden iyi?

Cevap, bunların hepsinin düzenli tanıtım faaliyetleri olduğudur. Sıralamalarınızı iyileştirmekten ziyade marka oluşturma ve yönlendirme trafiğini artırma ile daha fazla ilgileri var (ancak bunu yapmanıza da yardımcı olacaklar).


Netleştirmek için:

Editoryal olarak verilen bağlantılara ek olarak, trafik/PR amaçlarıyla oluşturduğunuz tüm bağlantıların Google güvenli olması muhtemeldir.

İçeriğinizi aynı anda BİNLERCE sitede paylaşmak gibi çılgınca bir şey yapmayın. İşte o zaman PR spam olur.


Artık bir bağlantıyı "düşük kaliteli" veya "yüksek kaliteli" yapan şeyin ne olduğunu biliyoruz.


Source: https://ahrefs.com/blog/bad-links/Bir Bağlantıyı “Düşük” veya “Yüksek” Kaliteli Yapan Nedir? Bir Bağlantıyı “Düşük” veya “Yüksek” Kaliteli Yapan Nedir? Reviewed by Admin on 09:45 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Yorumunuz için teşekkürler

Blogger tarafından desteklenmektedir.