Blogger Çözümü - "www olmadan site açılmıyor"

Blogger'a geçmeye karar verdikten sonra alan adımın başında www olmadan sitenin açılmadığını fark ettim.

Aslında Blogger.com yönetim panelinde bu konuyla ilgili olarak bir onay kutucuğu bulunmaktaydı ancak nedenini bilmediğim bir sebepten sorunun devam ettiğini görünce biraz daha araştırmaya karar verdim ve çözümü buldum.

Alan adınızın başında www ekini yazmadan yönlendirme artık çalışıyor. ancak alan adınızın olduğu yerde birkaç DNS ayarı yapmanız gerekiyor.

Öncelikle Blogger yönetim paneline bir göz atalım..Yukarı da gördüğümüz üzere, blogger tarafında yapılacak bir işlem kalmamış. Artık Alan adımızın bulunduğu panele gidip DNS ayarlarımızı tamamlayalım.

Benim alan adım şu an natro'da bulunuyor. Natro Dns panelinde ise aşağıdaki Cname ve A Kayıtlarını tamamladıktan 24 saat içerisinde alan adınızın www olmadan çalışması gerekiyor.


Cname kayıtlarını zaten blogger veriyor. Blogger'ın verdiği şekilde CNAME kaydı olarak girdikten sonra , aşağıdaki ip adreslerini de Yeni (A) Kaydı olarak tanımlayalım.


4 Farklı Google İp Adresleri;

216.239.32.21
216.239.34.21
216.239.36.21
216.239.38.21


Blogger Çözümü - "www olmadan site açılmıyor" Blogger Çözümü - "www olmadan site açılmıyor" Reviewed by Admin on 11:38 Rating: 5

3 yorum:

Yorumunuz için teşekkürler

Blogger tarafından desteklenmektedir.