Ücretsiz Linux Hosting Panel - Centos üzerine Webuzo Kurulumu

Ücretsiz sunulan Webuzo panelinin minimum sistem gereksinimleri şunlardır;

İşletim Sistemi : CentOS 5.x / 6.x / 7.x or Red Hat Enterprise Linux 5.x / 6.x / 7.x or Scientific Linux 5.x / 6.x / 7.x (x86 or x86_64) / Ubuntu LTS

Ram: Minimum 512 MB (İyi performans için tavsiye edilen 1GB )

Disk: Minimum 5GB (İyi performans için tavsiye edilen 10GB)

Demo: http://demo.webuzo.com/enduser

Günün Kebabı: Sunucu olarak DigitalOcean VPS'leri önerebilirim. Yılların tecrübeli firması üstelik aylık 5 $ olması ise apayrı bir güzel . Buradan üye olup sunucu alımlarınızda 10$ indirim kazanabilirve 5 dolara 3 ay kullanım hakkını elde edersiniz.

 

KURULUM: Sunucunuza SSH ile bağlantı kurulduktan sonra sırasıyla aşağıdaki komutları çalıştırıyoruz.

yum -y update
yum -y install wget
wget -N http://files.webuzo.com/install.sh
chmod 0755 install.sh
./install.sh

Kurulumun tamamlanmasının ardından http://ipadresiniz:2004 şeklinde oturum açabilir ve hosting eklemeye başlayabilirsiniz.

webuzo kurulumu ve ayar

 

ipadresimiz:2004 şeklinde oturum açıldıktan sonra gelen formu dolduruyoruz. Burada en önemli kısım nameserver 1 ve nameserver 2 bölümleridir. Benim alan adı isimtescilde yer aldığından isim tescilde adanaburasi.com için 2 tane nameserver yarattım ve ip adreslerini webuzo'nun kurulu olduğu sunucunun ip adresini gösterdim. Bu yaptığınız işlem bazen hemen gerçekleşiyor bazende 1-2 saat sürebiliyor. Bu tamamen dünya networkündeki DNS zonlarının güncelleşme sürecidir.

 

 

 

webuzo panel kurulumu

webuzo panel kurulum ve ayarları

Panelin kurulumu yaklaşık 10 dk kadar sonra tamamlanacaktır. Ardından yukarıdaki ekranda görüldüğü üzere http://ipadresiniz:2004 adresinden artık panelinizle sunucunuzu yönetmeye başlayabilirsiniz.

Konuyla ilgili sorularınız olursa elimizden geldiğince yardımcı olurum.

 
Ücretsiz Linux Hosting Panel - Centos üzerine Webuzo Kurulumu Ücretsiz Linux Hosting Panel - Centos üzerine Webuzo Kurulumu Reviewed by Doğan on 11:21 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.