Tekrar Eden Mail Temizleme

Bazı sebeplerden dolayı Outlook programında aynı mailden birden fazla olabilir, bu hem can sıkıcı bir durumdur hemde gereksiz yere outlook pst dosyasının boyutunu arttırır. Bazılar da bu durumda gıcık kapar ve düzelmek isteyebilir :)

Uygulama ücretsiz ve faydalı bir uygulamadır. Outlook tüm sürümlerinde başarı ile test edilmiştir.

1- İhtiyacımız olan dosyaları Buradan indirebilirsiniz.
2- Outlook da ALT+F11 yaparak VBA sayfasına geçelim.
3- Menüden "File" "Import" ile   indirdiğimiz rar dosyası içeriğinde bulunan "ProgressBox.frm", "OutlookContext.cls"   ve "OutlookMacro.bas"  dosyalarını sırayla içeri alalım.
4- ALT+F11 yaparak outlook ana ekrana dönelim.
5- Alt+F8 ile kayıtlı makroları listesinden "TekrarSil" i seçelim ve çalıştır diyelim.


6- Bu kısımda tekrar eden öğeleri belirtiyoruz. Tekrar eden mailleri silmek için aşağıdaki kutucuğa 1 yazıp OK tıklıyoruz

7- Bu işlemden sonra silinmesini istediğiniz klasörün hangisi olduğunu soracaktır. Seçersiniz... ve silme işlemi başlar. Neticeyi de silme işlemin ardından ekrana yansıtacaktır.


DİĞER YÖNTEM:

1. 3.parti program olarak da Outlook Duplicate Items Remover  kullanabilirsiniz. Bu program Outlook 2016 'da tarafımdan test edilmedi.

2. Diğer bir ücretsiz uygulamaya ise  buradan ulaşabilirsiniz. Ancak ilk önce bunu yüklemeniz gerekiyor. Bu uuygulama ile Office 2016'da test ettim başarılı ve ücretsizdir.

Uygulamalardan önce yedek almayı unutmayın...
Tekrar Eden Mail Temizleme Tekrar Eden Mail Temizleme Reviewed by Mavi Şimşekler on 12:45 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.