Home » Genel » Oracle VM VirtualBox Üzerine Windows Server 2012 Kurulum – resimli

Microsoft Server ailesinin en genç üyesi 2012 deneme sürümlerini yayınlamaya başladı, Microsoftun sitesinden İNDİREBİLİRSİNİZ. Ayrıca ilk indiren 3000 kişiyede sinema bileti veriyorlarmış 🙂 pek ilişki kuramadım ama sanırım IT cilerin arada sırada sosyal aktivitelerde bulunmasını istiyor sanırım microsoft …

bu dökümanda oracle firmasına ait sanallaştırma programı VirtualBox üzerinde indirdiğim .iso dosyası yaklaşık 3,6 GB, ancak microsoft sunucuları hızlı olduğundan 2 saatte indi , eh benim internette fena değildir:)

İndireceğiniz dosya 64 bit’ tir. o yüzden işlemcininizin 64 bitlik sanallaştırmayı desteklemesi gerekiyor. bilgisasayarın sanallaştırma desteklediğini nasıl anlarım ? sorusuna cevap olarak

Denetim masasından performans kısmına gireriz

 

ayrıntılı bir rapor isteriz

 

 

raporda sanallaştırma için gerekli 64 bit yapısını görürüz, bu aşamadan sonra kurulumla ilgili bir hata alırsanız, bilgisayarınızın bios ayarlarından virtualization technology ENABLED olması gerektiğini hatırlatmak isterim, eğer bu özellik kapalı ise kurulum yapamazsınız.

 

Konuyu dağıtmayalım hemen hemen virtualbox üzerinde iso dosyası ile reboot edip aşağıda kuruluma dair resimleri paylaşıyorum.

kurulum bu kadardı, sanırım ekranlara alışmak gerekecek ve kurcalamak için sabırsızlanıyorum, daha sonra görüşmek üzere

Sıklıkla Aranılan Kelimeler:

2 thoughts on “Oracle VM VirtualBox Üzerine Windows Server 2012 Kurulum – resimli

  1. neden bilinmez diyor ki:

    sitenize reklam alıyormusunuz

  2. temel herke diyor ki:

    en kısa sürede denicem güzel bilgi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunan Makaleler

Dost Siteler

78 sorgu 0,853 saniyede yüklendi. | Blue |