Home » Bilisim » EMCO MSI Package Builder kullanarak Domain için Katılımsız Program Yükleme | Exe To Msi

Active Directory kurulu olan domain ortamında client bilgisayarlarınıza uzaktan program paketleri yüüklemek için exe to msi yani  exe uzantılı programları .msi uzantılıya dönüştüren programlara ihtiyaç duyarız.

EMCO MSI Package Builder’da bu programlardan birisidir. EMCO MSI Package Builder ile .exe uzantılı programlarınızı .msi uzantıya çevirip domain ortamında client bilgisayarlarınıza uygulayabilir dağıtabilirsiniz.

Aşağıda; EMCO MSI Package Builder  programını kullanarak .msi paketinin nasıl oluşturulduğunu resimli anlatmaya çalıştım. Bu işleme başlamadan önce bilgisayarınızda oluşturacağınız programı kaldırmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü programın bir bölümünde size hazırladığınız paketi kurdurtacak ve o ekranları hafıza alıp bunu .msi paketinin içerisine dahil edecek.Böylelikle client bilgisayarlarınızda katılımsız kurulum yapmanıza olanak sağlayacaknokta

domain-emco-msi-paket-olusturma-1 domain-emco-msi-paket-olusturma-2 domain-emco-msi-paket-olusturma-3 domain-emco-msi-paket-olusturma-4 domain-emco-msi-paket-olusturma-5 domain-emco-msi-paket-olusturma-6 domain-emco-msi-paket-olusturma-7 domain-emco-msi-paket-olusturma-8 domain-emco-msi-paket-olusturma-10 domain-emco-msi-paket-olusturma-11

 

 

domain-emco-msi-paket-olusturma-12

Son olarak hazırladığımız .msi paketini Group Policy Editör kullanarak client bilgisayarlarımıza dağıtıyoruz. Client bilgisayarlarımızda ise gpupdate /force komutunu kullanarak güncelleme alması ve yeniden başlaması gerektiğini unutmuyoruz. Burada en can alıcı nokta ise Kaynak olarak belirtilen (Dağıtılacak programın olduğu klasör) paylaşımda olması ve clientlerin bu paylaşılan klasöre ulaşabilmesi gerekiyor. Adresi yazarken d:// şeklinde değilde \\server adı\paylaşım klasörü adı şeklinde yazmalısınız.

domain-emco-msi-paket-olusturma-13

 

EMCO MSI Package Builder İndir (57.7 MB) Rar Şifresi: ergezer.com

Sıklıkla Aranılan Kelimeler:

5 thoughts on “EMCO MSI Package Builder kullanarak Domain için Katılımsız Program Yükleme | Exe To Msi

 1. temel herke diyor ki:

  saol

 2. neden bilinmez diyor ki:

  download linkini göremedim

 3. ben geldim diyor ki:

  yazı tam aradığım yazı,teşekkürler emeğine sağlık %%user%%

 4. neticem diyor ki:

  mis gibi yazı sağol

 5. nabersin dost diyor ki:

  download linkini göremedim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çok Okunan Makaleler

Dost Siteler

80 sorgu 0,830 saniyede yüklendi. | Blue |