Patent Davaları Devleri İndiriyor

Küçücük bir dava deyip geçmeyin. Patent davaları dünya devlerini bile bazen dize getirebiliyor. Apple, Microsoft, BlackBerry, Sony ve Ericsson gibi şirketlerin dahil olduğu Rockstar Konsorsiyumu, Android akıllı telefonların üreticilerinden olan Google, Samsung, LG, ASUS, HTC, Pantech, ZTE ve Huawei hakkında suç duyurusunda bulundular.

Reklam mesajlarının değişimli gösterimi konusundaki teknik yöntemle ilgili ihlal olduğunu iddia eden Rockstar şirketleri, tam yedi adet patentin konuya dahil olduğunu belirtti.

Nortel şirketinden 4.5 milyar dolar karşılığı bu patentleri satın alan Rockstar'ın yanında Netstar şirketi de davacı olarak bulundu. Google temsilcileri yorumdan kaçınırken, diğer firmalardan da bir açıklama gelmedi.

Reuters'ın haberine göre Nortel'den patenti almak isteyen ama teklifi Rockstar'a kaptıran Google, bunun üstüne Motorola'ya gitmiş ve onları 12.5 milyar dolar karşılığı bünyelerine katmıştı.

Rockstar'ın tazminat isteği sürüyor. İhlalin kasıtlı yapıldığının belirlenmesi durumunda, yüksek bir tazminat bedelinin ödenmesi gerekebilir.
Patent Davaları Devleri İndiriyor Patent Davaları Devleri İndiriyor Reviewed by Doğan on 15:23 Rating: 5

2 yorum:

  1. çok işime yaradı bu bilgi

    YanıtlaSil
  2. netice itibariyle çöplüğe dönen sitelerin arasından sıyrılmış bir site, teşekkürler bu değerli yazı için.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.